Створений колектив був 14-го жовтня 1811-го року акурат на Покрову. Засновниками хору були протоєрей Россинський та регент Гречинський. В перші роки свого існування хор виконував виключно духовні твори.

А вже згодом в репертуарі почали з'являтись пісні, які виконували козаки-кубанці. І були це звичайні українські пісні, які привезли з собою запорожські козаки, що становили тоді абсолютну більшість кубанського козацтва.

В 1911-му році колектив урочисто відзначив своє століття. А вже після цього для Кубанського козачого хору настали складні часи. Козаки не підтримали більшовистський переворот 1917-го року, не вдалось їм відстояти і незалежність власної Кубанської республіки. Більшовики суворо розправлялись з козацтвом. Попав під удар і хор - в 1921-му році його розформували. В 1936-му колектив був відтворений та поєднаний з танцювальною трупою. Щоправда, в 1961-му кубанців знов розформували: Хрущов побоювався зросту національної свідомості і щоб уникнути зросту сепаратистських настроїв розформував в СРСР всі національні колективи.

Той колектив, що ми знаємо зараз, було заново створено в 1968-му році.